Vatandaşın Maske İle İmtihanı!

Koronavirüs salgınından dolayı yaşanan maske sıkıntısını vatandaş adına ele aldık.

Abdulkadir Şanlı / 63 Olay ile Gündem Özel

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta korona virüs önlemleri kapsamında yaptığı açıklamayla, maskelerin parayla satışını yasakladı ve e devlet üzerinden yapılacak başvuruyla ücretsiz maske temin edileceğini ifade etmişti. Ama vatandaşlar başvuru sonrası maskelerin gelmemesi ve eczanelerde de olmamasından dolayı ortada kalmış durumda. Medikallar ve eczaneler ne ücretsiz nede ücretli olarak maske veriyor.

 

Vatandaş Maske Bulamıyor

 

Şanlıurfa’da vatandaşlar maske bulamadıkları için şehir içi ulaşımında, kamu kurum ve kuruluşlarda, cadde ve sokaklarda sorunlar yaşıyor. Şanlıurfa’daki yaşanan bu problemi “63 Olay ile Gündem Özel Programı” kapsamında araştırdık. Hastaneden hastane dışına, eczaneler ve medikallardan vatandaşa maske satışı yok ve ücretsiz de verilmiyor. Şanlıurfa Valiliği ve tüm belediyelerin maske dağıtımı da yetersiz kalıyor. Vatandaş maske bulamadığı için problemler yaşıyor ve maskesiz olduğu için cezalar yiyor.

 

 

E Devlet İle Başvuranlar Maske Bekliyor

 

E devletten yani sanal yoldan maske için başvuranların maskeleri halen ellerine ulaşmadı. Şanlıurfalı vatandaşlar, eczane ve medikalcılar de bu konuda tepkili.  Bir an önce yetkililerin maske sorununu çözmesini bekliyorlar.

 

Eczane teknisyeni Ramazan Çadırcı, konu ile ilgili 63 Olay’a açıklamalarda bulunarak sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini vatandaşın eczanelere akın ettiğini ifade etti.

 

 Düşünceni paylaş

Back to top button