Urfa’da İğrenç Tecavüz Olayının Duruşması Bugün

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 14 yaşındaki küçük kıza tecavüz eden ağabeyi ve dayısı hakkında açılan davanın duruşması görülecek.

 

Olay, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde meydana gelmişti.

 

13 Temmuz 2018 yılında Siverek'in Kale Mahallesi'nde yaşanan olayda, rahatsızlanınca ailesi tarafından Siverek Devlet Hastanesi'ne götürülen 14 yaşındaki A.B.'nin, doğum sancısı yaşadığı belirlendi. Hastanenin doğumhanesine alınan A.B., kız çocuğu dünyaya getirdi.

 

Doktorların reşit olmayan kız çocuğunun doğum yaptığını bildirmesiyle hastaneye gelen polisler, kız çocuğunun psikolog nezaretinde bilgisine başvurdu. A.B., ağabeyi ile görme engelli dayısının tecavüzüne uğradığını ve yaşadıklarını tehdit edildiği için ailesine ya da başka kimseye anlatamadığını söyledi. Hamile kaldığını kısa süre önce öğrendiğini ve bol kıyafetler giyerek bu durumu gizlemeye çalıştığını anlatan A.B., çocuğun kimden olduğunu ise bilmediğini söyledi.

 

Gözaltına alınan dayı ve ağabey ise A.B. ile kendilerini zorlamasıyla ilişkiye girdiklerini doğrulayıp, dünyaya gelen çocukla ilgili birbirlerini suçladı. A.B. devlet korumasına alınırken, dayısı ile ağabeyi ise tutuklandı.

 

Küçük kıza tecavüz eden ağabeyi ve dayısı hakkında açılan davanın duruşması ise bugün görülecek.

AJANS URFA

Düşünceni paylaş

Back to top button