En Az İlköğretim Mezunu 81 ilde 12 bin Hastane Personel Alınacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerde çalışmak isteyen iş arayanlar için 2020 yılında 81 ilde en az ilköğretim mezunu sağlık personel alımı yapacağı öğrenildi.

 

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU HASTANELERDE ÇALIŞACAK İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

 

Gazeteci Murat Polat yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Meclis’te 2020 yılı içerisinde tekrar sağlık personeli alımı yapacak mısınız diye sordum." diyerek açıklamasına başlayan Murat Polat, Anayurt Gazetesi 'nde yaytmlanan yazısında, "Bakan Koca ilk önce işçi statüsünde alımlar yapacağız dedi daha sonra Ebe Hemşire, Tekniker ve Teknisyen olmak üzere bütün branşlardan alım yapacağız bununla ilgili arkadaşlarımız çalışma yaptı inşallah KPSS sınavından önce bu kadroları alırız" dedi.

 

Polat yazısında, "Edindiğim bilgilere göre Sağlık Bakanlığı kadro alması için Cumhurbaşkanlığına talepte bulunmuş. Cumhurbaşkanlığından bu kadrolar onaylanırsa birçok hastanenin personel ihtiyacı giderilecek." ifadelerini kullandı. Polat yazısının devamında ise, "2020 yılında 12 bin sağlık işçiai alımı yapılacak. Sağlık işçisinin yanı sıra 2020 yılında 30 bin sağlık personeli alımı da yapılacak." ifadelerini kıllandı.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI YAPACAK

 

Sağlık Bakanlığı hastane personel alımı kadroların daha netleşmediğini ilerleyen günlerde Cumhurbaşkanlığından onaylanması sonrası sayının netleşeceğini bildirdi.

 

Polat'ın Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili yazısının ilgili kısmı şöyle:

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Meclis’te 2020 yılı içerisinde tekrar sağlık personeli alımı yapacak mısınız diye sordum.

 

Bakan Koca ilk önce işçi statüsünde alımlar yapacağız dedi daha sonra Ebe Hemşire, Tekniker ve Teknisyen olmak üzere bütün branşlardan alım yapacağız bununla ilgili arkadaşlarımız çalışma yaptı inşallah KPSS sınavından önce bu kadroları alırız dedi.

 

Edindiğim bilgilere göre Sağlık Bakanlığı kadro alması için Cumhurbaşkanlığına talepte bulunmuş.

 

Cumhurbaşkanlığından bu kadrolar onaylanırsa birçok hastanenin personel ihtiyacı giderilecek.

 

Benim Cumhurbaşkanlığı kaynaklarımdan edindiğim bilgiye göre 12 bin işçi 3O bin civarında da Sağlık bakanlığına kadro verileceği ancak Cumhurbaşkanlığının ne kadar kadro vereceğinin sayısını net bilmiyorum.

 

Bu kadroların Cumhurbaşkanlığından önümüzdeki günlerde onaylanması bekleniyor

 

HASTANE PERSONEL KADRO DAĞILIMI

 

2018 yılı sonunda yapılan sağlık işçisi alımında kadrolar şu şekildeydi:

 

- Hasta kabul personeli

 

- Ambulans şoförü,

 

- Bilgisayar Elemanı,

 

- Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,

 

- Elektrikçi

 

- Güvenlik Görevlisi

 

- Klinik Destek Elemanı

 

- Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) ,

 

- Temizlik görevlisi,

 

- inşaat,

 

- Boyacı,

 

- Marangoz,

 

- Kaynakçı

 

- İşçi

 

- Şoför

Düşünceni paylaş

Back to top button