Eğitim

Özel Lisans Kolejinden Öğrencilere İlk Yardım Eğitim Semineri

Özel Lisans Koleji 13 Eylül Dünya İlk Yardım Günü münasebetiyle düzenlediği farkındalık eğitimi semineri ile öğrencilerini bilgilendirdi.

Şanlıurfa’da Özel Lisans Koleji bir eğitim semineri düzenleyerek öğrenci ve öğretmen kadrolarına ilk yardım ile ilgili bilinmesi gereken müdahale etkenlerini anlattı. Özel Lisans Koleji konferans salonunda düzenlenen seminerde Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetler Başkanlığı Eğitmeni Nurullah Özdemir ve UMKE personeli Mehmet Kenan Kaya, uygulamalı olarak ilk yardımda farkındalık eğitimi verdi. Kalp krizi, boğulma, bayılma, trafik kazası, kanama ve benzeri birçok acil durumda yapılması gerekenleri uygulamalı olarak anlatan eğitmenler öğrencilerinde merak ettiği sağlık sorunlarını da cevapladı.

Dünya İlk Yardım Günü münasebetiyle düzenlenen seminer ile ilgili açıklama yapan Özel Lisans Koleji Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Öğretmeni Zeynep Özışık; “Dünya İlk Yardım Gününü kutlar ve okulumuza gelerek öğrencilerimizi bilgilendiren eğitmenlerimize teşekkür ederiz. Sağlıkta ilk yardımın önemini öğrencilerimize anlatarak farkındalık yapmak istedik. Şanlıurfa’da öğrenciler adına bu tür etkinlik seminerleri pek az yapılmakta Özel Lisans Koleji olarak farkımızı ortaya koyarak öğrencilerimizi her konuda bilgilendirerek eğitiyoruz.” Dedi.

 

Seminer sonunda Özel Lisans Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Çiftçi, eğitmenlere teşekkür ederek bir takım hediyeler taktim etti.

Düşünceni paylaş

Back to top button