Asayiş

Urfa’da Miras Kavgası Büyüdü! Taşla Sopala Saldırdılar…

Şanlıurfa’da iki aile arasında miras meselesinden dolayı çıkan tartışma sokak ortasında kavgaya dönüştü. Kadınların da dahil olduğu kavgada, aile fertleri ellerine aldıkları taşlarla akrabalarının araçlarını taşladı.

 

Olay, Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre miras meselesinden dolayı husumetli olan iki aile arasında sözlü tartışma çıktı. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüşürken kavgaya kadınlar da dahil oldu. Kavgaya karışan aile fertleri ellerine aldıkları taşlarla, akrabalarının caddeye park edilen arabalarını taşladı. Bir kişinin araca zarar vermek için araç kaputunun üzerine çıkarak zıplaması dikkat çekti. Çevredeki vatandaşların kavgayı ayırma çabaları sonuçsuz kalırken aile fertleri hınçlarını otomobillerden çıkardılar.

 

O anlar bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi.  Cep telefonu kamerasına yansıyan miras kavgası polis ekiplerinin müdahalesiyle son buldu. Olay yerine gelen ekipler tarafları sakinleştirerek kavgayı ayırdı.Düşünceni paylaş

Back to top button