Şanlıurfa’ya Yakışmayan Görüntü!

Şanlıurfa’nın kutsal mekanlarından olan Balıklıgöl’de hafta sonu turist akını vardı. Turistlerin ziyaret ettiği Balıklıgöl’de başıboş sahipsiz köpeklerin gerek havlayarak gerek saldırma girişiminde bulunarak gelen turistlerin korkmasına neden oldu.

 

 Kentin kutsal mekanı olarak sürekli turistlerin ziyaret ettiği Balıklıgöl’ün hafta sonu sahipsiz köpeklerin istilası ve Balıklıgöl’ün suyunun aşırı derece kötü kokması gelen birçok turisti rahatsız etti. 63 Olay Haber olarak elde ettiğimiz görüntüler Şanlıurfa’mıza yakışmadı. Onlarca başıboş köpeğin turistlerin içinde gezerek havlaması ve hasta olabilme kaygısı gelen turistlerin korkmasına ve sorun yaşamasına neden oluyor.

 

Balıklıgöl’ün Suyu Kokuyor ve Köpekler Cirit Atıyor…

 

Her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Balıklıgöl platosunda köpekler cirit atıyor. Daha öncede bazı medya kuruluşlarının kentin önemli noktalarında bu tür sahipsiz köpeklerin cirit attığını haber yaparak dile getirmişlerdi.  Kent yetkililerinin biran önce sahipsiz başıboş kalmış köpeklerin toplatılıp barınaklara göndermesi gerekir. Kentimize yakışmayan bu görüntüler hizmetler konusunda geride olduğumuzu da göstermektedir. Kentin vazgeçilmez ziyaret yerlerinden olan Balıklıgöl’ün daha temiz ve daha nezih bir ortam olmasının sağlanması gerekmektedir.

 

Ayrıca balıkların bulunduğu gölünde aşırı derece kötü kokması rahatsızlık vermektedir. Yetkililerin sesiz kalmayarak biran önce kutsal mekanımıza sahip çıkmalarını ve yaşanan bu vahim duruma el atmalarını bekliyoruz.

 

Abdulkadir Şanlı / 63 Olay Haber

 

 

Düşünceni paylaş

Back to top button