Kuzeniyle evlenmek istemeyen kız, köy meydanında infaz edildi!

Suriye'nin kuzeyinde bulunan PYD işgalindeki Haseke şehrinin Rojava bölgesinde 16 yaşındaki bir genç kız köy meydanında korkunç şekilde infaz edildi.

 

SEVDİĞİ ADAMLA EVLENMEK İSTEYİNCE OLAY ÇIKTI

 

16 yaşındaki Eida Al-Hamoudi Al-Saeedo isimli kızın ailesi kuzeniyle evlenmesini istedi. Genç kız sevgilisi olduğu için kuzeni ile evlenmek istemedi, ve sevdiği adamla kaçtı.

 

AİLENİN ERKEKLERİ GENÇ KIZI KÖY MEYDANINDA ÖLDÜRDÜ

 

Ailesinin bulduğu genç kız, aile üyesinin erkekleri tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Üç kişi, kızın çığlıklarına aldırmadan ateş edip öldürürken diğer aile üyeleri genç kızın öldürülmesini duvara yaslanarak izledi.

AİLE GÜNLERCE AÇ VE SUSUZ BIRAKMIŞ

 

Suriye İnsan Hakları Gözlemcileri konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ailenin kızı öldürmeden önce günlerce aç ve susuz bıraktığını söyledi.

GEÇEN AY DA 18 YAŞINDAKİ BİR KIZ KATLEDİLMİŞTİ

 

Geçen ay da Pakistan asıllı 18 yaşındaki Saman Abbas kuzeni ile evlenmeyi reddedince akrabaları tarafından vahşice katledilmişti.

 

Saman'ın zorla kuzeni ile evlendirilmek istendiği, kabul etmeyince babası, annesi Nazia Shaheen, amcası Hasnain Danish, kuzenleri Nomanulhaq Nomanulahq ve Ijaz Ikram tarafından öldürülüp çiftliğin arka bahçesine gömüldüğü ortaya çıkmıştı.

Düşünceni paylaş

Back to top button