DELİ HÜSNÜ İLE URFA’DA KURTLAR VADİSİ’Nİ KONUŞTUK

Kurtlar Vadisi Pusu’yu efsane oyuncusuna sorduk, hem diziyi hemde bölgenin önemini bizlere tek tek anlattı…

Şanlıurfa’nın hür iradesi 63 Olay Haber Sitesi, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin efsane karakteri Deli Hüsnü ( Adnan Erdoğan) ı Şanlıurfa’da ağırlayarak hem Şanlıurfa hemde Kurtlar Vadisi Pusu üzerine dolu dolu bir röportaj yaptık. Gazeteci Abdulkadir Şanlı’nın sorularını cevaplayan Adnan Erdoğan,  (Deli Hüsnü) ile röportajımız…

 

 

Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?

 

“1989 yılında yeşilçamda kamera arkasında başladım. Fakat hayat şartları bizi 2 yıl sonra bırakmaya zorladı. Kazandığımız para ile geçim sağlayamadığımız bir dönemdi, bu yüzden bizde farklı alanlara geçmek zorunda kaldık. Kurtlar Vadisi’ne başvuruda bulundum, onlarda birkaç deneme çekip gördüler yeteneğimi ve sonra bilindiği gibi bende diziye dahil oldum.”

 

 

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde unutmadığınız bir sahne veya en sevdiğiniz sahne hangisidir?

 

“Aslında sahnelerin hepsi güzeldi, karakter olarak bir deliyi canlandırdım. Senaryoda iyiydi bundan dolayı izleyici bu karakteri sevdi ve tutuldu. Beğenmediğim bir sahne hatırlamıyorum, tüm sahnelerde ben olduğum için yaptığım iş dolayısıyla tabi iki de beğendim.”

 

 

Şanlıurfa’ya geldiniz sizce Şanlıurfa nasıl bir şehir?

 

“Şanlıurfa çok güzel bir şehir, geçmişiyle, doğasıyla ve tarihiyle gelinmesi ve görülmesi bir şehirdir.”

 

Şanlıurfa’da beğendiğiniz sevdiğiniz veya tavsiye edebileceğiniz neler var?

 

“ Diğer şehirlere bakıldığında Şanlıurfa’nın yerinin daha ayrı olduğunu görüyorum. Çünkü Şanlıurfa’nın ayrı bir hikayesi var. Ama Şanlıurfa yeterince tanınmıyor. Sanki Şanlıurfa sadece Balıklıgöl’den ibarettir gibi görünüyor. Burada çok güzel tarihi alanlar var. Balıklıgöl dışında, Harran var, Soğmatar, Şuayb şehri, Göbeklitepe ve Karahan Tepe gibi birçok daha yer var. Daha çok tarihiyle, kültürel değeriyle ve doğal mirasıyla öne çıkacak çok farklı yerler var. En önemlisi şehrin hikayesini bozmamak gerekir. Şehrin hikayesini yerinde yaşamaya gelen turistlerin betonlaşmanın kentin hikayesine zarar verdiğini görüyor. Ayrıca Soğmatar denilen yer tanıtılmadığı için bilinmiyor. Aslında çok değerli ve çok güzel bir yer.” 

 

 

Şanlıurfa’nın tanıtımı için bir çalışma olsa sizde katılıp destek verir misiniz?

 

“Arkeoloji ile ilgilendiğim için tanıtım konusunda bir takım çalışmalar yapıyorum. Ama ayrı bir çalışma olsa benimde desteğim katkım olur. Ben Şanlıurfa’nın misafirperverliğini çok gördüm ve bu güzelim şehir için ve güzelim insanlar için her zaman varım ve yapılacak olan çalışmalara da katılırım.”

 

 

Kurtlar Vadisi Pusu son buldu ve şuanda Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi var. Necati Şaşmaz’ın ( Polat Alemdar) bu diziye geçebileceği magazin gündeminde sizce geçer mi? Ve sizde başvuruda bulundunuz mu teklif gelse gidermisiniz?

 

 

“Bu konular benim pek ilgi alanım değil ve gelen bir teklif yok. Davet etseler gideriz ve anlaşırsak neden olmasın.”

 

 

Röportaj Haber / 63 Olay / Abdulkadir Şanlı

 

 Düşünceni paylaş

Back to top button